Co mówią o Tobie twoje drzwi zewnętrzne drewniane?

Co mówią o Tobie twoje drzwi zewnętrzne drewniane?

W dzisiejszych czasach zastosowanie drewna bez wad konstrukcyjnych, uprawianego w sposób zrównoważony i uprawianego w celu zwiększenia trwałości przy kontrolowanej wilgotności, odegrało ważną rolę w poprawie trwałości drzwi zewnętrznych drewnianych.
Wstępna selekcja, usuwanie pęknięć i defektów w połączeniu z nowoczesnymi metodami inżynierii suszenia w piecu i laminowania sekcji drewna razem dały możliwość zapobieganiu powstawania odkształceń wymiarowych.
Minęły już czasy ręcznego malowania drzwi i ościeżnic w celu osiągnięcia pożądanego wykończenia i kolorystyki, a systemy powłok nakładanych fabrycznie są obecnie szeroko dostępne, oferując wysoką jakość i długotrwałe wykończenie przy niskich nakładach konserwacyjnych.

Co oznacza ten kolor?

Część psychologów uważa, że wybrany kolor drzwi zewnętrznych może odzwierciedlać Twoją osobowość. Czy potrafisz się identyfikować z poniższymi atrybutami?

  1. Czerwony sygnalizuje asertywnego, aktywnego właściciela domu, który nie boi się przyciągać uwagi.
  2. Niebieski oznacza, że jesteś spokojny i niezawodny.
  3. Czarny sugeruje konserwatywnego właściciela domu, który docenia ponadczasowe wartości i ma tendencję do bycia prywatnym.
  4. Zielony pokazuje, że ludzie są nieco tradycyjnymi, przyjaznymi sąsiadami, którzy są aktywnymi członkami swoich społeczności.
  5. Fioletowy sygnał oznacza osobę podejmującą ryzyko, która ceni sobie wyjątkowość.
  6. Biały oznacza zorganizowaną, logiczną jednostkę.
  7. Żółty oznacza, że właściciel domu lubi wyróżniać się w tłumie i jest naturalnym liderem.

Czy ludzie mogą powiedzieć, jaka jest Twoja osobowość z koloru drzwi zewnętrznych pozostaje do zobaczenia, ale w firmie wiemy, że drzwi zewnętrzne drewniane są elementem informacji; kluczowym elementem centralnym domku w ojczyźnie lub gruzińskiej rezydencji.

Historia drzwi zewnętrznych od skromnych początków

Uwierzcie lub nie, drzwi zewnętrzne drewniane pochodzą z historii starożytnego Egiptu, kiedy drzwi były uważane za koc bezpieczeństwa, bez względu na to, jak duże lub mocne były lub nie, to zapewniło fizyczną barierę pomiędzy mieszkańcami i światem na zewnątrz.

Drzwi od dawna wykonywane są z drewna, najstarsze drzwi w Anglii znajdują się w przedsionku domu kapitulnego w opactwie i pochodzą z około 1050 roku p.n.e. Drzwi te są wykonane z dębu, a ich pierścienie sugerują, że rósł on pomiędzy rokiem 924 a 1030. Posiada pionowe deski ze stężeniem poziomym z pięcioma panelami o wysokości 6,5 metra i szerokości 4 metrów.
Podczas gdy wzory honorowane przez czas są nadal powszechnie dostępne i nadal cieszą się popularnością, metody budowlane ogromnie się zmieniły w ciągu ostatniego stulecia, nie ma już drzwi drewnianych zewnętrznych łukowych i obrotowych ponieważ blokowały się lub nie mogły być zamknięte, teraz mogą one wytrzymać próbę czasu i być montowane we wszystkich środowiskach, każdy może mieć piękne bezproblemowe drzwi drewniane zewnętrzne - http://www.art-tom.pl/.
Wczesne projekty miały charakter podstawowy. Drzwi płytowe, w których zastosowano konstrukcję gzymsową i stropową (nazwaną ze względu na ukośne i poziome wzmocnienia) zapobiegającą przemieszczaniu się desek drewnianych. Ostatecznie na początku XVII w. zostały one zastąpione bardziej wyrafinowanymi drzwiami deskowymi, które składały się ze sztywnej konstrukcji ramowej z wypełnieniem z desek drewnianych. Nowa konstrukcja zapewnia znacznie większą stabilność i przypomina dzisiejsze metody konstrukcyjne.
Ościeżnica i podnoszone drzwi panelowe stały się popularne w czasach gregoriańskich, gdzie w odbudowie miasta projekt ten stał się powszechny wśród arystokracji chcących stworzyć wizytówkę w nowym mieście. Ta zmiana nie tylko poprawiła estetykę, czyniąc je bardziej okazałymi niż kiedykolwiek wcześniej, ale także znacznie poprawiła stabilność wymiarową minimalizując rozszerzalność i kurczenie się drewna.
Wraz z rozwojem technologii i obróbki mechanicznej w fabryce pod koniec XIX wieku drzwi stały się ozdobą; profile stały się bardziej skomplikowane i zróżnicowane pod względem wzornictwa niż kiedykolwiek wcześniej, ale w istocie drzwi ościeżnicowe i panelowe pozostają niezmienione do dziś.

Wielkie wejście

W naszym kraju drzwi zewnętrzne drewniane (http://www.art-tom.pl/) były zawsze misternie zaprojektowane i kolorowe, aby pokazać bogactwo i status właściciela domu przechodniom i gościom. O bogactwie i statusie drzwi świadczy nie tylko ich styl, ale także sposób, w jaki zostały one wykończone i ubrane, a także sam ich rozmiar. Kolor drzwi, szklany wzór i ozdobne detale galanterii żelaza świadczyły o świetnej pozycji.
W epoce gregoriańskiej drzwi zazwyczaj byłyby prostym sześciokątnym panelem bez szkła. Dwa mniejsze górne panele mogły zostać zamienione na szkło w późniejszym okresie gregoriańskim lub wiktoriańskim, ale do dziś popularne jest stosowanie drzwi zewnętrznych jako centralnego elementu architektury domu.

Drzwi zewnętrzne drewniane dnia dzisiejszego

Powłoki nakładane fabrycznie

Minęły już czasy ręcznego malowania drzwi i ościeżnic w celu osiągnięcia pożądanego wykończenia i kolorystyki, a systemy powłok nakładanych fabrycznie są obecnie szeroko dostępne, oferując wysoką jakość i długotrwałe wykończenie przy niskich nakładach konserwacyjnych. Systemy powłok nakładanych fabrycznie obejmują przede wszystkim etapowy proces ich nakładania; zastosowanie środka konserwującego, który zapewnia ochronę przed gniciem i rozwojem grzybów. Po drugie, nakładana jest warstwa podkładowa. Po trzecie, nakładana jest powłoka pośrednia, w której chroni się spoiny i ziarno końcowe, a po trzecie - powłoka nawierzchniowa z zabezpieczeniem UV, pozostawiając długotrwałe, wolne od skaz wykończenie

Normy

Powyższe punkty dotyczą poprawy działania dzisiejszych zestawów drzwiowych, ale producenci mogą również pójść o krok dalej i przystąpić do zewnętrznych systemów akredytacji. Systemy te, będące znakiem zaangażowania ze strony producenta, nie tylko sprawdzają jakość i wydajność produktu poprzez badania, ale także audytują procesy w fabryce, zapewniając stałą jakość każdego produkowanego wyrobu.

drzwi zewnętrzne drewniane

W 2003 r. weszliśmy na rynek okien i drzwi drewnianych, naszym celem było "dostarczenie różnorodności". Taką samą filozofię wyznajemy do dziś, kiedy wszystkie nasze drzwi łączą w sobie najnowocześniejsze metody produkcji: najwyższej jakości drewno i wyroby z żelaza.
Do wszystkich naszych drzwi zewnętrznych produkujemy ościeżnice 92 mm i skrzydła 68 mm z drewna bez wad konstrukcyjnych, które zapewniają sztywność i wytrzymałość wszystkich naszych zestawów drzwiowych.
Solidne ościeżnice, wkładki bębenkowe o wysokim poziomie bezpieczeństwa i wielopunktowe zamki czynią nasze drzwi jednymi z najbezpieczniejszych drzwi drewnianych dostępnych w kraju. W pełni przetestowane i certyfikowane zgodnie z przepisami nasze drzwi są dostępne zgodnie z częścią przepisów budowlanych oraz jako licencjonowany produkt zabezpieczony przez projekt.

Nowoczesne wzornictwo drzwi


Tradycyjne wzory z malowanymi, witrażowymi lub dwukolorowymi wykończeniami fabrycznymi pozwalają na stworzenie reprezentacyjnego wejścia, i choć oferujemy szeroką gamę drzwi w stylu klasycznym i zabytkowym oraz nieograniczoną liczbę wzorów na zamówienie, w ostatnich latach wzrosła potrzeba bardziej nowoczesnych wzorów.